Головні болі — звичне явище, з яким стикається чимала кількість людей щоденно. Від відчуття дискомфорту і до просто нестерпних мук, вони можуть створювати проблеми у повсякденному житті.

Існує кілька видів головних болей, серед яких найтиповішим є біль напруги. Кластерні головні болі є дуже болючими і трапляються у групах чи “кластерах”, коли мігрені є середньої та високої інтенсивності болі.

Хоча існують ліки, які полегшують та усувають симптоми головних болей, існує чимало природних способів, як побороти цього звіра.

 

Пропонуємо 18 ефективних домашніх способів, як усунути головний біль без медикаментів:

 

1. Пий воду. Недостатня гідратація може призводити до появи головного болю.

 

Дослідження показали, що постійна дегідратація є розповсюдженою причиною головних болей напруги та мігреней.

На щастя, пиття води може послабити симптоми болю через 30 хвилин до 3 годин. Більше того, недостатнє пиття води може знизити концентрацію і викликати роздратування та погіршити ваш стан.

Щоб уникнути болей, спричинених дегідратацією, пийте достатню кількість питної води протягом дня та споживайте водомісткі продукти.

 

2. Споживайте магнезіум.

Магнезіум, або Магній, є важливим мінералом для численної кількості функцій в організмі, включаючи контроль цукру в крові та передачі нервових сигналів.

Цікаво те, що магній показав себе безпечним та ефективним засобом від головних болей.

Дослідження показують, що нестача магнію характерна більше для людей з частими мігренями порівняно з тими, у кого їх немає. Вони демонструють, що вживання пацієнтами 600 мг магнезіуму цитрату щоденно допомагали зменшувати частоту та інтенсивність мігреней.

Хоча споживання харчових добавок магнезіуму може спричинити побічні ефекти ШКТ такі, як діарею у деяких людей, тому краще почати з менших доз у лікуванні симптомів головних болей. 

 

3. Обмежте вживання алкоголю

 

Хоча у більшості людей споживання незначної кількості алкоголю не спричиняють болей, дослідження показали, що алкоголь може стати причиною мігрені у треті тих, хто страждає на часті приступи болей.

Алкоголь є вазоділатором, тобто він розширює стінки судин та збільшує кровотік.

 

4. Правильний режим сну

 

Недостатній сон може бути згубним для вашого здоров’я, у тому числі спричинювати головні болі у деяких людей.

Але й пересипання теж може стати “тригером” для головних болей. Тому намагайтеся дотримуватися оптимального режиму сну від 7 до 9 годин.

 

 

 

5. Уникайте продукти з високим  вмістом гістаміну .

 

Гістамін — це хімічна речовина, яка знаходиться в нашому організмі і значною мірою регулює роботу центральної нервової, серцево-судинної, імунної, травної та ендокринної систем. Крім того, гістамін можна знайти в продуктах, як сири, копчене м’ясо, риба, морепродукти та м’ясо, дріжджі, какао, кава, маринади. 

Дослідження показують, що споживання гістаміну може також викликати мігрені у тих, хто схильний до них. 1% людей має гістамінну непереносимість, оскільки в них порушено функціонування ензимів, які їх розщеплюють.

Тому для деяких людей, які страждають на мігрені, зменшення кількості продуктів з високим вмістом гістаміну зі свого раціону може бути правильною стратегією.

 

6. Використовуй ефірні олії

 

Ефірні олії мають багато терапевтичних властивостей і найчастіше застосовуються місцево, хоча деякі можуть вживатися орально.

Олія м’ятного дерева та лавандова є особливо ефективними при головних болях. Нанесення м’ятної олії на скроні показали зменшення симптомів головних болей напруги.

Тим часом, лавандова олія є високоефективною у зменшенні мігреневого болю та супроводжуючих симптомів, при нанесенні над верхньою губою та вдиханні.

 

 

7. Спробуйте вітамінний комплекс групи B.

 

Вітаміни групи В  — вітаміни, розчинні у воді. Вони відіграють ключову роль у забезпеченні нормального функціонування головного мозку та нервової системи та допомагають перетворювати їжу в енергію.

Деякі вітаміни групи В можуть здійснювати захисний вплив на головні болі. Дослідження показали, що вітамінні біодобавки групи B рибофлавін (В2), фолієва кислота, В12 та піридоксину (В6).

Вживання вітамінів групи В на регулярній основі є безпечно, оскільки цей вітамін є водорозчинним, і будь-який його надлишок вийде з сечею через певний проміжок часу.

 

8. Поставте холодний компрес

 

Застосування місцево холодного компресу може зменшити головний біль. Прикладання до шиї чи конкретної ділянки голови холодного компресу зменшує запалення, уповільнює нервову провідність, звужує кров’яні судини — усі це допомагає зменшити головний біль.

Щоб зробити холодний компрес, наповніть льодом водонепроникний мішечок та обгорніть в м’який рушник. Прикладіть компрес до задньої частини шиї, голови чи скронь для полегшення головного болю.

 

9. Спробуйте коензим Q10

 

Коензим Q10 — вітаміноподібний компонент, що присутній у кожній клітині тіла і має антиоксидантну дію. Дослідження показали, що вживання коензиму Q10 може допомогти усунути головний біль природним чином.

На приклад, вивчення 80 людей показало, що вживання 100 мг коемзину Q10 кожного дня зменшило частоту приступів мігреней, силу та тривалість. Інше американське дослідження 42 пацієнтів показало, що вживання 100 мг коемзину Q10 тричі протягом дня допомогло зменшити частоту приступів та таких симптомів, що часто супроводжують мігрені, як тошнота.

 

10. Елімінаційна дієта.

 

Елімінаційна дієта передбачає усунення зі свого раціону продуктів, які можуть викликати головний біль, як сири, шоколад, алкоголь, цитрусові, кава.

Поспостерігайте, чи зменшиться частота головних болей від корегування раціону, потім можете ввести знову і подивитися на результат.

Ефект можна буде побачити вже через 4 тижні нового раціону.

 

 

11. Пийте кофеїномісткий чай та каву

 

Пиття кофеїномістких напоїв, як чай та каву, може полегшити головний біль під час приступу.

Це також може підвищити ефективність тих ліків, які ви вживаєте проти головного болю. Тим не менш, різка відмова від кофеїну може спровокувати головний біль, якщо людина регулярно його споживає, а потім припиняє.

 

12. Акупунктура — ефективний засіб у боротьбі з мігренями

 

Акупунктура — техніка Традиційної китайської медицини, яка включає введення тонких голок в тіло для стимулювання певних точок тіла.

Огляд 22 досліджень, що охопив 4400 людей, довів, що акупунктура є ефективною у лікуванні мігреней.

Інше дослідження показало, що акупунктура була ефективнішою та безпечнішою за топірамат, протиепілептичний препарат, який використовується у лікуванні хронічних мігреней.

 

13. Практикуйте йогу

 

Йога показала себе чудовим способом позбавитися від стресу, збільшити гнучкість, зменшити біль і покращити в цілому якість життя.

 

14. Уникайте різких запахів

 

Дослідження 1400 осіб, які страждали на мігрені чи то головні болі напруги, показало, що сильні запахи, особливо парфуми, часто провокували головні болі.

 

15. Спробуйте трави

 

Деякі рослини, такі як пижма дівоча та білокопитник,  мають протимігренозні властивості і можуть зменшувати головний біль. Тим не менш, перед вживанням цих рослин, як харчові добавки, варто проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути небажані побічні ефекти. 

 

16. Уникайте нітратів і нітритів

Нітрати і нітрити це звичайні харчові консерванти, які можна зустріти в хотдогах, сосисках, беконі тощо, щоб зберігати їх надовго свіжими. Нітрити можуть викликати головні болі, спричинюючи розширення головних болей.

 

 

 

17. Попийте трохи імбирного чаю

 

Корінь імбиру мають у своєму складі корисні речовини, включаючи антиоксиданти та протизапальні компоненти. Крім того, імбир допомагає зменшити нудоту та блювоту, що часто супроводжують сильні головні болі.

 

18. Регулярно робіть вправи

 

Одним з найпростіших способів зменшити частоту головних болей є збільшення фізичної активності. Наприклад, одне дослідження 91 особи показало, що сайклінг 40 хвилин надворі 3 рази на тиждень був ефективнішим за техніки релаксації для зменшення частоти головних болей.

У багатьох людей часті головні болі можуть робити життя нестерпним, їм доводиться шукати всі можливі способи і методи, як подолати жахливий біль і зменшити його частоту.

І хоча у більшості випадків сильного болю та мігренів без медикаментів не обійтись, не забувайте про велику кількість способів і методів, які можуть запобігати появі або полегшувати сиптоми та перебіг головного болю. Думайте холістично!