Проводячи цілими днями за комп’ютерами в безперервній роботі, відправляючи емейли, набираючи тексти, ми й не помічаємо, як наше життя зосереджується в межах офісних крісел. Ми сидемо в них, працюємо в них, їмо і, часом, навіть спимо там. Це значною мірою руйнує фізичне та психічне благополуччя працівників. Наслідки не з’являються миттєво, але стають помітними з плином часу. Напруження в м’язах, збільшення ваги, болі в спині, синдром зап’ястного тунелю — лише деякі з основних проблем, з якими стикається типовий службовець.

Відомо, що незадовільний стан здоров’я призводить до погіршення трудового життя. Щоб покращити якість вашого трудового життя і розвинути здорове тіло, почніть з корпоративної йоги.

Корпоративна йога — чудовий спосіб поліпшити якість життя працюючих професіоналів. Вона надає величезні переваги для співробітників і самої корпорації, в якій вони працюють. Йога на робочому місці покращує здоров’я працівників на всіх рівнях, зменшуючи темпи абсентеїзму, що призводить до підвищення продуктивності та результативності.

 

Крім формування здорового робочого середовища, вільного від стресу, переваги корпоративної йоги багатогранні. Давайте дізнаємося про деякі з головних:

 

 

1. Зниження стресу.  

Усім відомо, що робота часто є стресовою, а йога — найкращий антидот від стресу. Стрес викликає перепади настрою, низьку продуктивність і тривогу. Йога допомагає зняти стрес і, таким чином, допомагає працівникам стати більш продуктивними. Співробітники, які працюють без стресу, працюють ефективніше, краще взаємодіють між собою і дають кращий результат.

 

 

 

2. Покращення уваги.

У сучасному корпоративному світі, коли багатозадачність є потребою, більшість з нас не може повністю зосередитися на одній задачі завдяки нашому нестійкому мозку. Поєднуючи дихання з рухами, йога не дає можливість мозку блукати і допомагає залишатися зосередженим. Вона відволікає від тривожних думок і вчить бути “тут і зараз”. Вона також дозволяє контролювати ваш розум і краще зосереджуватися на поставлених завданнях.

3. Підвищення продуктивності.

Постійний стрес і тривале сидіння часто змушують співробітників хворіти. Асани в корпоративній йозі забезпечують повне тренування розуму й тіла та покращують загальне здоров’я співробітників. Коли працівники повністю здорові, невтомлені й бадьорі, як розумово, так і фізично, вони робитимуть задачі з більшим задоволенням, що сприятиме вищій продуктивності і кращим результатам і меншому рівню абсентеїзму.

4. Поліпшення постави.

 

Тривале сидіння в офісному кріслі призводить до порушення постави тіла. Згорбившись над комп’ютером цілий день викривлює природні вигини хребта. В позах з корпоративної йоги розтягується хребет, талія й косі м’язи, нахиляється таз і розтягується все тіло. Крім того, розтягуючи основні групи м’язів, йога збільшує рухливість і зменшує скованість тіла, що призводить до полегшення болю в тілі та суглобах.

5. Покращення системи травлення.

Тривале сидіння за робочим столом часто спричинює бездумне переїдання. Це погіршує травлення та погано впливає на метаболізм. Йога ж допомагає поліпшити травлення. Вона знімає стрес, що призводить до зниження кислотності, печії та розладу шлунку. Глибокі скручування для пресу та повороти в корпоративній йозі усувають накопичені токсини, що зберігаються в кишечнику, і здійснюють детоксикацію організму. Це, знову-таки, допомагає травленню і, в цілому, покращує продуктивність і уважність.

6. Збільшення енергії.

Вправи — це чудовий спосіб активізувати розум і тіло. Часто ми стаємо малорухливими і починаємо вести осілий спосіб життя. Сидіння годинами ще більше вичерпує нашу енергію, й стає важко переходити з одного місця на інше. Чим ви менш активні, тим швидше втомлюєтеся і тим менше енергії матимете на вирішення поточних задач. Асана йоги активізує діяльність мозку і тіла за короткий проміжок часу. Це збільшує рівень енергії і дає можливість працювати продуктивного протягом дня.

7. Гнучкість тіла та мозку.

Рухи, що виконуються в корпоративній йозі, розтягують м’язи, розслабляючи все тіло і збільшуючи гнучкість тіла. Крім того, йога стимулює гнучкість характеру в інших сферах життя. Ми перестаємо бути впертими й непохитними в тих речах, у яких раніше були. Вона вчить йти з потоком, зменшуючи стрес й тривогу, і відповідно пристосовуватися до постійно мінливого робочого середовища.