Знову плануєш сьогодні їсти свій обід за робочим столом? Погана ідея.

Згідно з дослідженням сінгапурського англомовного журналу “Her World”, 67% офісного штату споживають свій обід за робочим столом. У той час, як багато з нас все ще думають, що робота під час обідньої перерви якось вразить керівництво, помиляються, бо не вразить, а ось здоров’я може постраждати. Все це через те, що тривале сидіння під час обіднього часу і жування при цьому свого обіду, згубно впливають на наш організм, навіть якщо ви їсте здорову їжу.

 

Ось сім причин, чому краще взяти своїх колег і свій ланч і піти їсти на кухню або, взагалі, в інше місце:

 

1. Ризикуєте переїсти

 

Усім відомо, що шкідливо їсти вечерю перед телевізором, переглядаючи передачі чи фільми. Сидіти і їсти за своїм робочим столом, клікаючи на закладки чи працюючи над таблицями, значить не усвідомлювати, скільки ви з’їли, і коли спрацює ця кнопка “досить”. Коли ви зайняті, ваше тіло і мозок не можуть повноцінно обробляти ту кількість їжі, яку ви споживаєте. Як результат, гормон лептин часто пізно подає сигнали до мозку, що час припинити споживання їжі, показуючи таким чином, що ви набрали більше калорій, ніж це потрібно для нормального самопочуття.

 

2. Ви сидите довше

 

Очевидно, що обідаючи за робочим столом, ви сидите значно довше і, на жаль, прогулянка до кухні офісу й назад не може вважатися оздоровчою розминкою. Тому намагайтеся взяти свій ланч кудись інде, наприклад, у найближчий парк, або навіть спуститися до робочої їдальні. Це не лише дасть відпочинок вашому мозку від роботи, а й стане певним фізичним тренуванням для вашого тіла. При цьому вас будуть сприймати не відлюдником-соціопатом, а компаньйоном. Рухайтесь!

3. Ви їсте нездорову їжу

 

Споживання їжі перед компьютером, як правило, схиляє нас до вибору шкідливої їжі.  Компанія з постачання здорового харчування та фітнес продуктів, Forza Supplements провела дослідження, яке показало, що люди, які залишаються їсти за робочим столом, більш схильні до споживання калорійної (жирної) їжі цілий день поспіль. Походи до торгових автоматів з їжею, до МакДональдзу та інших закладів швидкого харчування, стають типовою харчовою поведінкою у таких людей. А це сотні зайвих калорій, які вашому тілу зовсім не потрібні.

 

 4.“Мозковий туман”

Коли у вас є багато задач, які треба зробити, здається чудовою ідеєю схопити з собою сандвіч і зїсти його за столом. Скоріш за все, це говорить ваш “мозковий туман”, тобто від тривалого сидіння ви втрачаєте здатність ясно мислити. Все, що вам треба, — трохи розходитися для того, щоб розігнати свіжу кров і кисень до верхньої частини тіла.

Окрім цього, є стільки всього, що можна зробити за день, тому уникнення часу на відпочинок не змінить того факту, як розповідає журналу “Entrepreneur” Джон Троугакос, доцент кафедри Організаційної поведінки та HR менеджменту Університету Торонто: “Ми дійсно маємо так багато психологічної енергії, яку ми можемо використовувати кожного дня…Всі наші зусилля контролювати поведінку, виконувати й фокусуватися охоплюють всі резерви нашої психологічної енергії. І коли це джерело енергії вичерпане, ми стаємо менш ефективними у всьому, що ми робимо.”

Таким чином, Троугакос зазначає, що позбавлення себе часу для відпочинку приносить менші результати в роботі.

 

5. Біль в кінцівках

 

Окрім хронічних проблем зі здоров’ям, ви можете отримати раптовий біль, якщо вирішите сидіти з обідом за робочим столом. Довготривале сидіння може призвести до напруження м’язів і біль в кінцівках. Багатогодинне сидіння також послаблює стегнові та серцеві м’язи, що може призвести до проблеми з іншими частинами тіла.

 

6. Стрес

 

Не для кого не секрет, що робота може бути стресовою, але споживання їжі за столом може зробити її ще стресовішою. Якщо ви не берете час на те, щоб “відключитися” від роботи, у час не буде часу на те, щоб відновитися, що спричинить більшу ймовірність перегорання і перевтоми.

З іншого боку, перепочинок може підвищити вашу продуктивність, тому беріть свій сандвіч і виходьте на свіже повітря, щоб розвіятися. 

 

7. Відсутність балансу

 

Фаст Компані зазначає, що життя у постійному режимі “зависання” на роботі в офісі (не беручи час для відпочинку) призводить до швидкого вигорання. Щоб уникнути вигорання, розбивайте ваші задачі на менші, по виконанню кожної з яких можна робити брейк.

Виконавши певну роботу, вийдіть на свіже повітря, візьміть філіжанку кави та “перезарядіть свою батарейку”. Таким чином, ви можете відновлюватися і повертатися до роботи будучи сфокусованим.  

 

Поважайте своє тіло і харчуйтесь правильно!